Image

«Посібник з експорту ягід та фруктів до Нідерландів та Німеччини» розроблено в рамках ініціативи «VTrade Fruit&Berry з поглиблення торгівлі з Німеччиною та Нідерландами», яка впроваджується Асоціацією «Ягідництво України» (надалі Проект) за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ).


Метою створення Посібника є надання інформації щодо можливостей, які існують на ринку фруктів і ягід - Нідерландів та Німеччини для українських експортерів, перспектив розвитку, а також практичних порад і рекомендацій щодо необхідних умов успішного експорту ягід і фруктів та продуктів їх переробки до цих країн. Значна увага приділяється специфічним аспектам ведення бізнесу саме в цих двох країнах та стратегіям роботи на цих ринках.


Цільовою аудиторією цього посібника є українські компанії – виробники фруктів, ягід та продуктів їх переробки, що зацікавлені в розширенні своєї присутності на ринках Німеччини та Нідерландів. Для компаній, що тільки починають зовнішньоекономічну діяльність (ЗЕД), він також буде корисним, але базової інформації щодо ведення ЗЕД у Посібнику не надається.


Посібник не містить в собі такі аспекти як оцінка готовності підприємства до експорту, специфічних вимог до товару та технічних моментів оформлення експортних операцій. Проте в Посібнику є посилання на публікації, які містять таку інформацію.


До Посібнику входять посилання на нормативні документи, які регламентують експортно – імпортну діяльність з країнами Європейського союзу, а також посилання на інші корисні ресурси та публікації, які можуть бути цікавими українським компаніям, зацікавленим у роботі на ринках Нідерландів та Німеччини.


Посібник розглядає експорт таких категорій ягідної продукції:


● свіжі фрукти (зерняткові та кісточкові)
● свіжі ягоди;
● заморожені фрукти та ягоди;
● інші продукти переробки фруктів та ягід, окрім яблучного концентрату.
Яблучний концентрат в Україні виробляється та експортується переважно великими підприємствами, в той час коли Проект є спрямованим на підтримку малих та середніх виробників.


Отже, запрошуємо приєднатися до поглиблення торгівлі українськими фруктами та ягодами на ринках Нідерландів та Німеччини.