Українська лохина: сезон розпочато!

Українська лохина: сезон розпочато!

«Цьогоріч сезон лохини стартував десь на тиждень пізніше, ніж минулого року, що в першу чергу пов’язано з погодними умовами навесні, а також з відносно низькими температурами на початку літа, - розповідає Тетяна Смірнова, керівниця відділу комунікацій Асоціації «Ягідництво України». – Ціни також поки що трохи вищі, ніж на початку минулого сезону, проте ми очікуємо доволі стрімке зниження, оскільки поки що сезон обіцяє бути доволі врожайним».

При цьому пані Тетяна зазначила, що ціноутворення буде залежати одразу від декількох факторів. По-перше, погодні умови під час дозрівання та збору врожаю, адже цього року саме дощі на більшій частині території країни стали причиною браку пропозиції якісної суниці та черешні. По-друге – наявність обсягів якісної ягоди, придатної до експорту.

«Не слід забувати, що українська лохина насамперед - експортна ягода, й саме на цей канал збуду великі виробники частіше за все роблять найбільшу ставку, - продовжує Т.Смірнова, - На світовому ринку є попит на вказану ягоду, а деякі європейські країни вже повідомляють про падіння виробництва через негоду. Тож, саме наявність чи відсутність експорту буде найбільше впливати на цінову політику й на внутрішньому ринку України».

 

Коли в Україні подешевшає лохина?