ТОП-5 світових лідерів з виробництва черешні

ТОП-5 світових лідерів з виробництва черешні

Про це розповіла директор із зовнішньої торгівлі та комерційної діяльності «Асоціації ягідників України» Олена Каіжен під час форуму «Кісточкові в Україні: поточний стан та перспективи розвитку», пише AgroPortal.

У 2021 року Узбекистан експортував лише до Італії 10 тис. т черешні. 

«Італійські покупці шукали черешню і в Україні, але ми не змогли зробити свої пропозиції через низьку врожайність, а Узбекистан в цій ситуації виграв», — пояснила Олена Каіжен. 

В Україні площі під плодоносною черешнею у 2020 році складали 10 тис га, загальна площа насаджень - 11,6 тис га. Загальне виробництво становило 63,5 тис т черешні у 2020 році, це менше, ніж у 2018 році, коли був пік виробництва, тому що і 2020 і 2021 роки були складними, заморозки знищили обсяг врожаю. 

«Зворотні весняні заморозки стають нормою для України. Є методи боротьби - задимлення, дощування, застосування теплогенеруючих машин. Проте у 2021 році фермери стверджували, що від 20 до 80% майбутнього врожаю були знищені під час заморозків», — додала Олена Каіжен.

Експерт зазначає, що не всі українські сорти черешні підходять для тривалого транспортування. Щоб вдало реалізовувати продукцію, потрібно вибудовувати холодову логістику, тому що лише черешня в гарному стані і упаковці матиме попит.