Кшиштоф Сак про обсяги врожаю ягід в Польщі цього року, проблемі зі бутом та шкідниками

Кшиштоф Сак про обсяги врожаю ягід в Польщі цього року, проблемі зі бутом та шкідниками

Як і обіцяли, до нашої Zoom-конференції приєднався запрошений гість з Польщі - комерційний директор Agronom Plants та менеджер Agronom Berries Кшиштоф Сак (Krzysiek Sak). Він розповів про те, що відбувається на польському ягідному ринку. Декілька важливих моментів його виступу:

  • За попередніми офіційними даними урожай суниці садової у Польщі становить 116 тис. тонн, проте, за оцінками Кшиштофа, він на 15% менший - через значну кількість дощів.
  • Польські виробники активно переходять на вирощування суниці у кокосовому субстраті, та у захищеному грунті, бо це мінімізує вплив погоди, затрати на збиранння і вирішує проблему сівозміни.
  • Польский ритейл не хоче працювати, якщо у виробника немає суниці у захищеному грунті, бо вимагає стабільних, системних поставок. Ціна на якісну свіжу суницю у Польщі 3-4 євро/кг.
  • Основна частка врожая малина в Польші реалізується на переробку. Але, останнім часом ціни на сировину ледве покривають витрати. Як результат, наступні 2 роки польські виробники зменшуватимуть площі під малиною та будуть робити акцент на ремонтантні сорти і тунельне вирощування. Цього сезону ціна на малину для переробки була 1, 4 євро/кг, тоді як ціна свіжої малини у супермаркетах – 7-10 євро кілограм.
  • Сезон лохини вимушено завершився наприкінці серпня - через дощі. Урожай був меншим на 30%, а подекуди - 60%. Внутрішня ціна на свіжу лохину в пік сезону впала до 2,1 євро/кг, а на експорт - до 5-6 євро. У західних областях Польщі лютує шкідник дрозофіла сузукі, що у наступні роки може принести великі втрати врожаю лохини та ожині.

Хочете дізнатись про ягідний і фруктовий більше?

Долучайтесь до наших щотижневих «Fruit&Berry Zoom» - щосереди, о 11.00.