В прямому ефірі відбулося офіційне відкриття Ukrainian Organic Export Days 2021!

В прямому ефірі відбулося офіційне відкриття Ukrainian Organic Export Days 2021!

Як зазначив Тарас Качка, Заступник Міністра економіки – Торговий представник України, наразі Україна посідає 20 місце в світі за площею земель під органічним виробництвом та 4 в рейтингу провідних постачальників органічної продукції до ЄС.

«На сьогоднішній день Україна постачає органічну продукцію в 43 країни світу. В 2020 році Україна експортувала 332 тис. тонн органічної продукції на загальну суму $204 млн. При чому варто зазначити, що 73% цих поставок прийшлися на долю країн Європейського союзу», - каже пан Качка.

При цьому Дмитро Сенік, Заступник Міністра закордонних справ України (CDTO), зазначив, що навіть в умовах карантинних обмежень та пов’язаних із ними проблем із експортом, Україні удалося дотриматися більшості своїх зобов’язань по експортним поставкам, тим самим підтвердивши імідж надійного постачальника якісної органічної продукції.

«Ми раді підтримати органічний сектор України та вихід високоякісної продукції на експортні ринки. І саме Ukrainian Organic Export Days є чудовою можливістю налагодити співпрацю іноземних баєрів з виробниками органічної продукції в Україні, враховуючи їхній потенціал та перспективи зростання. Я щиро дякую всім, хто долучився до цієї ініціативи, як приватному, так і державному секторам, а саме Офісу з розвитку підприємництва та експорту України, Асоціації «Ягідництво України» та міжнародним партнерам», - підкреслив Директор Офісу економічного зростання Місії USAID в Україні та Білорусі, Крістофер Абрамс.

В.о. Директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту Андрій Литвин представив компанії, що вже долучилися до ініціативи. В тому числі це 15 виробників органічних ягід та ягідної продукції: Family Garden, Eco Berry, TM BigBlue, TM Ahimsa, Liga Ago, Svit Fruktu, UFP, YaroFruit, Oril Eco, Famberry, Darlisad, Organic Raspberry, Zemlia Organic, Amethyst Ole, Alta Kraina.

«Ukrainian Organic Export Days – це безкоштовний, але якісний сервіс, який допомагатиме закордонним байєрам знайти надійних постачальників органічної продукції з України!», - підкреслив на останок Андрій Литвин.

Нагадаємо, що ініціатива реалізується Офісом з розвитку підприємництва та експорту України спільно з Асоціацією “Ягідництво України” за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми "Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України", що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у межах Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка реалізується компанією Chemonics International.