BigBlue Organic Blueberry Farm вже цього сезону вийде на ринок Скандинавії

BigBlue Organic Blueberry Farm вже цього сезону вийде на ринок Скандинавії

Наразі сезон збору врожаю лохини в господарствах України вже у самому розпалі.  За словами пана Олега Науменка, керівника BigBlue Organic Blueberry Farm цьогорічний сезон обіцяє бути набагато кращим, ніж торік. Нагадаємо, що в 2020 році через погодні негаразди та приморозки українські фермери втратили значну частку врожаю лохини. Наприклад, в BigBlue Organic Blueberry Farm виробництво впало аж на 60%, тоді як цього року втрати від прим Небесної канцелярії в господарстві не перевищують 10%.

 «Які сорти показали цього року краще? Про це ще рано говорити, але візуально все виглядає досить непогано. Вже зібрано сорти «Дюк», «Спартан». Чудова ягода за розміром, структурою і смаком. Деякі ягоди сорту «Спартан» досягали 30 мм, що для цього сорту є достатньо серйозним показником», - зазначає пан Науменко.

Щодо реалізації продукції, в цьому році господарство планує зосередити увагу на закордонних компаніях, адже тренд на органічну продукцію продовжує набирати обертів по всьому світу. Зокрема в Британії і Нідерландах відсоток органічної продукції вже складає 5%, а в Німеччині досягає 15%.

Зараз компанія домовляється про поставку першої пробної партії органічної лохини до Скандинавії.

«Ми вирішили працювати не з холсейлерами, що купують просто лохину, а з компаніями, які купують саме органічну ягоду. За три роки роботи на конвенційному ринками виявили, що нам він не дуже цікавий в плані ціноутворення і додаткових умов», - зізнається Олег Науменко.

Першу партію зібраної лохини компанія продає в Україні за діючими контрактами в роздрібних мережах, продовжує працювати з кінцевим споживачем, додавши цього року своєрідну «фішку»: невеликі немережеві магазини «біля дому» сімейного типу.

«Це такі магазини, де клієнт особисто знайомий з господарем, може поговорити з ним і випити кави, і господар від себе особисто може порекомендувати той чи інший товар. Адже органічний ринок – не лише про виробництво та продажі, а й про спілкування», - зазначив Олег Науменко.