ФГ "Грасс Авеню" освоюють нові технології

Агровольтаїка

Ракетні удари російської федерації по енергетичній інфраструктурі України зумовили необхідність розосередження вузлів генерації електроенергії.

Саме тому члени Асоціації «Ягідництво України» - ФГ «Грасс Авеню» - вирішили освоїти новий напрямок сільського господарства, агровольтаїку.

Агровольтаїка – це новий напрямок в сільському господарстві, що об’єднує вироблення сонячної енергії та фермерство на одній і тій самій ділянці землі.

«Ми почали пілотний проект поки невеликої сонячної електростанцій 30 кВт/годин. Навіть ця невелика станція зменшить вуглецевий слід до 29 тис.кг CO2. Сучасні садові та ягідні підприємства мають холодильники, системи зрошення для яких необхідна електроенергія. Виробничий цикл найбільшого споживання збігається з максимальною віддачею сонячних панелей.

Ми розмістили панелі на даху холодильного комплексу, але є й інша можливість – встановлення сонячних панелей на опорах безпосередньо по рядах на полі. Ми порахували, що при цьому з 1 га посадок лохини можливо отримати за рік до 800 ГВт/годин електроенергії. В нас майже 100 га лохини, а це 80 тис. ГВт на рік.

Кількості генерованої електроенергії буде достатньо не тільки нашому підприємству, але ще декільком навколишнім селам. Однак такі проєкти є дороговартісними та самотужки підприємствам важко їх реалізувати. Саме тому державі варто звернути увагу на цей напрямок сільського господарства та сприяти його розвитку» – повідомив Асоціації «Ягідництво України», Олег Воробйов, власник ФГ «Грасс Авеню».