Проєкти Асоціації "Ягідництво України"
Проєкт #ЕФКО: відбувся тренінг «Інтегрований захист малини, суниці. Як покращити якість ґрунту? Використовуйте підказки еволюції!»
Тренером заходу була Ельвіра Абселямова, агроном з захисту рослин з міжнародним досвідом.
Поговорили про інтегрований захист рослин, котрий включає в себе агротехнічний, біологічний і хімічний захист, а також – захист від шкідників. Не оминули увагою проблему пестицидів та переваг біологічного захисту рослин. Спікерка відмітила, що стратегія захисту, як і схеми контролю шкідників, однакові для суниці і малини.
Перша частина тренінгу була присвячена суниці: її хворобам (біла плямистість, фомопсис, сіра гниль, борошниста роса, вілт) і шкідникам (сліпняк, трипси, суничний кліщ, слимаки тощо). На яких органах рослини виникають, з яких причин (проблеми живлення, ґрунти, помилки в вирощуванні, погодні умови), які заходи боротьби краще обирати: біологічні, агротехнічні, хімічні.
Пані Ельвіра зробила особливий наголос на пріоритетності початку захисту рослин з агротехнічних заходів (видаляти бур’яни та хворі рослини), а також на комплексних інтегрованих мірах. Було презентовано стратегію захисту від шкідників, яка включає сівозміну, правильний підбір сортів, здоровий посадковий матеріал, розумну густоту посадки, контроль бур’янів, завчасний збір урожаю та вибраковка пошкоджених ягід тощо. Пані Ельвіра показала схеми частоти моніторингу шкідників, схему захисту рослин від хвороби, пояснила, як застосовувати біологічні методи і хімічні препарати, щоб не допустити резистентності.
Другу частина тренінгу було присвячено малині, її хворобам, фізіології, шкідникам та захисту. Хвороби малини - сіра гниль, біла плямистість, борошниста роса, вертицильозне в’янення, антракноз, фітофтороз, бактеріальний рак. Шкідники - жук, малиново-суничний довгоносик, павутинний кліщ, ожиновий кліщ.
Консультантка акцентувала увагу, шо хвороби і шкідники малини і ожини ідентичні і порекомендувала методи агротехнічного (обрізка, спалювання старих пагонів тощо) , біологічного (хижак фітосейулюс) та хімічного захисту (препарат Віртімек, сіра, масла).
Наостанок спікерка ознайомила з особливостями сортів малини, які стійкі до перелічених вірусних хвороб та шкідників і надала схеми застосування препаратів для боротьби з хворобами, а також - для захисту та підживлення насаджень малини.
Питання учасників щодо суниці стосувались схеми внесення біопрепаратів, боротьби з мармуровим клопом, застосування очерету для мульчування, обробки перекисом водню для кращого зберігання, правильної техніки уборки. Щодо малини питання були про правильну посадку рослин малини та боротьбу з дідінеллою і іржею малини.
Окремо спікерка розповіла про ґрунтові мікроводорості (зокрема хлорелу), адже саме їм можна завдячувати створенню родючого шару ґрунту та атмосфері 2 млрд років тому. Зокрема поговорили про те, як внесення біодобрив на їх основі здатне відновити ґрунти після неправильного використання пестицидів, та про численні переваги використовування цієї мікроводорості в якості біодобрива. І наостанок пані Ельвіра поділилась власним досвідом вироблення добрив («біореактор») і їх користуванням.
За більш детальною інформацією щодо консультацій, а також в разі виникнення будь-яких питань, будь ласка, звертайтесь до нашої команди:
+38 067 346 90 58
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Увага!
Продовжується реєстрація на наступні події в рамках проєкту #ЕФКО