Відбувся відкритий вебінар проекту #ЕФКО «Екологічність та сталість у вирощуванні фруктових та ягідних культур»

Відбувся відкритий вебінар проекту #ЕФКО «Екологічність та сталість у вирощуванні фруктових та ягідних культур»

Поговорили про світовий тренд сталого виробництва, його складові та важливість, концепцію кліматичного інтелектуального сільського господарства і глобальні цілі сталого розвитку на державному рівні в Україні.  

Юрій Бакун, менеджер з розвитку аграрних ринків Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) і Ірина Кухтіна, Президент Асоціації «Ягідництво України» привітали учасників відкритого вебінару. Юрій Бакун особливо наголосив на необхідності супроводу дрібного виробника з метою зменшення впливу на довкілля і ефективності застосування гербіцидів. 

Ірина Кухтіна в своєму виступі приділила увагу важливості сталого, адже це – запорука вдалого бізнесу на майбутні кілька років. Навела приклади вдалих проєктів. Зокрема «Фердоньяна» в Європі, який спрямований на економію води в фермерських господарствах. Ще один приклад – демонстрація врахування екологічного впливу в ціннику продуктів в супермаркетах в Нідерландах.

Тему сталого виробництва продовжила Олена Ковальова, директор Навчально-наукового інституту неперервної освіти НУБІП України, Д.е.Н. Пані Олена виступила з темою «Використання екологічних підходів у вирощуванні фруктових та ягідних культур: коли і як це працює найбільш ефективно».  

Спікерка нагадала про складові світового тренду сталого розвитку, до якого поступово долучається й Україна. Розповіла про необхідність збільшення продуктивності земель, але водночас - зменшення навантаження на водні ресурси і потреб в електроенергії тощо. Стале сільське господарство, яким воно повинно бути в контексті екології, управління, прибутку і покращення використання ресурсів. Зокрема як отримувати максимальну кількість поживних речовин с 1 Га землі на прикладі канадського досвіду з вирощуванням кіноа. Пані Олена познайомила учасників з концепцією кліматичного інтелектуального сільського господарства.

Також спікерка розповіла про глобальні цілі сталого розвитку на державному рівні в Україні: чому малий сільський виробник має бути в центрі уваги, адже виробляє великий процент агропродукції.

Наступна спікерка Ірина Кобринець, спеціаліст з ягідних культур, розкрила тему  препаратів, що не рекомендуються для застосування (Допустимі норми за Європейським законодавством та відповідно оцінки пестицидів і план дій з безпечного використання відповідно до рекомендацій USAID). Нагадала рекомендації щодо безпечної обробки пестицидами: оригінальні, а не контрафактні препарати, дозування, умови використання і важливості превентивного підходу.

Олена Каіжен, виконавчий директор Асоціації “Ягідництво України” нагадала про прийняту цього року European Green Deal «Європейську зелену угоду» і зокрема про введення «екологічного податку», що точно вплине на український експорт ягоди.

Наступний спікер Євген Лайтер, агроном-технолог, консультант з вирощування плодово-ягідних та горіхоплідних культур говорив про безпечне використання ЗЗР під час бджолозапилення садів та ягідників. Чому запилення таке важливе для врожайності, яка класифікація засобів захисту з точки зору токсичності щодо впливу на бджіл. Спікер назвав законодавчу базу щодо охорони бджолярства та відмітив недосконалість законодавства в плані виконання.

Темі безпечного використання пестицидів в фермерській практиці було присвячено виступ останнього спікера, Ніни Дмитраш, незалежного консультанта. Спікерка розкрила тему класифікації гербіцидів щодо формуляцій, цілей і методів їх застосування. Особливий акцент пані Ніна зробила на дозволі до обприскування – хто саме (уповноважена особа) і як саме може проводити обробку (індивідуальний захист, справне обладнання), які для цього сприятливі погодні умови. Як саме зберігати та перевози пестициди – вимоги до складу, пункту заправки оприскувача та утилізації. Спікерка також наголосила на необхідності застосовувати інтегровану систему захисту в сільськогосподарській практиці.

Нагадуємо, що третій відкритий вебінар і наступні події 2020-2021 рр проходять в рамках проєкту #ЕФКО, який впроваджує Асоціація «Ягідництво України» та Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО.

За більш детальною інформацією щодо консультацій, а також в разі виникнення будь-яких питань, будь ласка, звертайтесь до нашої команди:
+38 067 346 90 58
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Увага!

Продовжується реєстрація на наступні події в рамках проєкту #ЕФКО

https://uaberries.com/projects/efko-efektyvnist-vyrobnytstva-v-plodovoochevomu-sektori