Відбувся відкритий вебінар проекту #ЕФКО «Підсумки ягідного сезону та вплив кліматичних змін на ягідний бізнес»

Відбувся відкритий вебінар проекту #ЕФКО «Підсумки ягідного сезону та вплив кліматичних змін на ягідний бізнес»

Поговорили про особливості минулого ягідного сезону – 2020 в Україні та світі, про вплив на врожай погодних умов, кліматичних змін і, звісно ж – пандемії COVID-19.

Юрій Бакун, менеджер з розвитку аграрних ринків Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) і Ірина Кухтіна, Президент Асоціації «Ягідництво України» привітали учасників відкритого вебінару.

Пані Ірина нагадала умови участі в проекті #ЕФКО і перейшла до теми виступу: «Підсумки глобального ягідного сезону 2020 року (за результатами цьогорічної Global Berry Congress 2020)». Спікерка відмітила зростання ягідної індустрії цьогоріч, позитивність сезону на головних ягідних ринках світу. Розповіла про зміни в розрізі ситуації з COVID-19: вплив локдауну на канали збуту, зростання споживання ягід, підвищення ролі онлайн-продажів. Пані Ірина також познайомила учасників з планами Асоціації «Ягідництво України» на наступний рік.

Марія Лакеєва, аналітик Асоціації «Ягідництво України» презентувала «Підсумки ягідного сезону-2020 в Україні за результатами дослідження АЯУ» (стосовно суниці, малини, смородини, лохини): а саме як розвивалася ситуація на ринку України цьогоріч, що вплинуло на нього більше: погода, аномально тепла зима 2019-2020, весна з дощами чи епідемія та локдаун? Пані Марія розповіла, що відбувалося на рівні експорту і внутрішнього ринку і особливо наголосила, що рік був важким, але відкрив нові можливості.

Про кліматичні зміни і їх вплив на аграрний сектор розповіла Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Українського Гідрометцентру (УкрГМЦ ДСНС України ), кандидат географічних наук. Пані Тетяна докладно розкрила тему глобального потепління і його впливу на людство і окремо на аграрний сектор. Найбільш сумні прогнози - зникне до половини існуючих рослин та комах, оскільки вони не встигають адаптуватись. Врожайність культур і площі вирощування різко зміняться. Деякі регіони планети втратять сільськогосподарське значення, будуть прогресувати проблеми нестачі води, змін екстремальних кліматичних умов тощо. Спікерка акцентувала увагу, що 2019 рік був найтеплішим за весь час в Україні, 2020 ймовірно перевищить тогорічний рекорд. Оскільки клімат України змінюється дуже стрімко, в центральній часті країни він уже такий, як був в Одесі десять років тому.  

Внаслідок кліматичних змін можуть збільшуватись можливі площі вирощування ягідних, але коливання температур будуть впливати на стійкість культур. На аграріїв чекають град та сильні зливи, заморозки - як розплата за теплі зими.

 

На які сорти ягідних варто звернути увагу з огляду на кліматичні зміни розповіла Ельвіра Абселямова, консультант проекту ЕФКО з ягідних культур. Спікерка наголосила, що Україна знаходиться у зоні ризикованого землеробства: адже триває збільшення кількості днів зі світовим и тепловим стресом. В результаті з’являються нові шкідники і хвороби рослин, і цей факт необхідно брати до уваги при плануванні насаджень ягідних культур. Пані Ельвіра познайомила з сучасними вимогами щодо актуального підбора сортів ягідних культур, наголосила на викликах, котрі стоять перед сучасними агрономами:  створення нових програм вирощування, боротьби зі шкідниками та хворобами, нові технологічні карти на основі цих даних.

Але як нові підходи впливають на собівартість врожаю? Цій темі було присвячено виступ останнього спікера, Сергія Петренко, представника компанії «УкрАероСервіс», «Сучасні інноваційні технології обробки рослин для зменшення собівартості». Спікер продемонстрував роботу агродрона, також розкрив тему ефективності технології ультрамалих об’ємів способом агродронів і перспектив їх застосування.

Нагадуємо, що другий відкритий вебінар і наступні події проходять в рамках проєкту #ЕФКО, який впроваджує Асоціація «Ягідництво України» та Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО.

За більш детальною інформацією щодо консультацій, а також в разі виникнення будь-яких питань, будь ласка, звертайтесь до нашої команди:
+38 067 346 90 58
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Увага!

Продовжується реєстрація на наступні події в рамках проєкту #ЕФКО