fbpx

VTrade Fruit&Berry2

Експорт українських фруктів та ягід: як досягти успіху на ринках Нідерландів та Німеччини

Експорт українських фруктів та ягід: як досягти успіху на ринках Нідерландів та Німеччини

До вебінару приєдналося 49 учасників з 39 компаній, що зацікавлені у виході на ринки Нідерландів та Німеччини або у збільшенні експорту до цих країн.  

Про що говорили: 

  • Чому саме Нідерланди та Німеччина було обрано як цільові країни для другої фази ініціативи «VTrade Fruit & Berry», 
  • Які позиції для експорту є найбільш потенціальними для українських постачальників 
  • На що варто звернути увагу при роботі з байєрами з цих країн

Основні тези від спікерів, на які варто звернути увагу: 

  • Україна вже успішно експортує в ЄС заморожені фрукти і ягоди, свіжу лохину та яблука, але є не абиякі перспективи для розширення переліку експортних товарів. Цьому сприяє як й той факт, що в умовах пандемії змінюється купівельна поведінка споживачів: вони все більше надають перевагу здоровому харчуванню та корисним продуктам

 

  • Серед країн Європейського Союзу саме Нідерланди та Німеччина наразі є країнами з найбільшим невикористаним потенціалом. Але варто говорити не тільки про збільшення обсягів експорту до цих країн, але й про значне розширення асортименту. Української продукції немає в багатьох сегментах ринку Німеччини та Нідерландів, і це при тому, що в потенціалі Україна може мати там чималу долю. 

 

  • Перш ніж спробувати реалізувати цей потенціал, треба розуміти особливості ринків цих двох країн. Зокрема, враховувати, що Німеччина – це країна – споживач, причому, місцеві покупці віддають перевагу локальним продуктам, а, наприклад, імпортні фрукти та ягоди купують лише в період міжсезоння. 

 

  • В Німеччині є багато заводів по виготовленню фруктових та ягідних джемів, топінгів, наповнювачів, а також добре розвинена молочна індустрія, де використовують плодово-ягідну сировину. В той же час Нідерланди – це країна – ре-експортер, це хаб для постачання продукції в інші європейські країни

 

  • Крім того, необхідно враховувати й національні особливості при роботі з байєрами з Нідерландів та Німеччини! Кон’юнктури цих двох ринків досить різні, як й особливості роботи компаній. І на це дуже важливо звертати увагу. Наприклад, німці дуже стримані та консервативні. Вони педантичні і уважні до дрібниць. Коли приїжджаєш на зустріч до них в офіс, одразу розумієш, хто тут босс. Інша історія з Нідерландами. Голландці набагато простіші. Якщо на зустрічі вам каву принесе хлопець в футболці та шортах, не кваптесь робити висновки, адже саме він може виявитись власником компанії. І такі відмінності прослідковуються у всіх етапах роботи

 

Вже на початку грудня компанії, що будуть відібрані для участі у Торговельній місії до Нідерландів та Німеччини, матимуть змогу отримати більше інформації про специфіку виходу на ці ринки в рамках підготовки до поїздки. Більше того, Асоціація «Ягідництво України» вже активно готує Посібник для експортерів до Нідерландів та Німеччини, презентацію якого також заплановано на першу половину грудня.  

 

Інші статті автора

Схожі статті

Image

Асоціація

Новини

Зв'язатися з нами

вул. Митрополита А. Шептицького, буд. 4, БЦ KOMOD, офіс 49, м. Київ, 02002

Дякуємо за увагу

Ми будемо раді співпраці з вами!
Готові відповісти на всі ваші запитання