Новини ягідництва, ягідного бізнесу в Україні та світі
Міністр аграрної політики та продовольства України: аграріям слід переходити на Strip-Till і Mini-Till
Міністр зазначив вплив кліматичних змін і наголосив на необхідності застосування точного землеробства для підвищення врожайності і оптимізації використанн ресурсів. Сфокусував увагу на консервації і виведенні з обігу деградованих земель для їх відновлення і відновленні зрошувальних систем для раціонального використання води.
«Або ми переоснащуємося і відповідаємо сучасним викликам екологічних загроз, або сільське господарство України буде втрачати свої лідерські позиції. Сьогодні 2/3 нашої території фактично розташовані в зоні ризикованого землеробства. Критичними в останні роки для нас є липень і серпень. У минулому році в деяких областях протягом чотирьох календарних місяців взагалі не було опадів», — зазначив він.
Міністр особливо наголосив, що аграріям слід переходити на технології Mini-Till та Strip-Till.
«Це енергозберігаючі технології, які передбачають мінімальне проходження по полю, зосередження біоти у грунті, збереження залишків на полях, а також зменшення витрат палива і хімічних препаратів на 30%. Аграрії, які не перебудовуються під сучасні технології обробки, стають неконкурентними», — зазначив міністр.
За його даними, понад 6 млн га земель сільськогосподарського призначення вимагають консервації, і відсутність робочого механізму консервації може привести до втрати великої кількості родючих земель.
«У нашому законопроекті № 2194 він прописаний, і у найближчі три місяці Кабінет міністрів прийме відповідну постанову. Відбуватиметься консервація землі на основі аналізу грунтів, супутникового моніторингу. Вся інформація буде відображатися у нашому геопорталі відкритих даних», — уточнив Лещенко.
Strip-Till - технологія обробки ґрунту на глибину до 15 см з одночасним посівом виключно в зоні ряду, водночас міжряддя разом зі стернею і мульчею з подрібнених залишків рослин-попередника залишаються незайманими.
Технологія Mini-Till передбачає подрібнення рослинних залишків комбайнами одночасно зі збиранням врожаю; лущення стерні відразу після збирання попередника на глибину 6-8 см; осінню обробку дисковими боронами на глибину 15-18 см; і глибоке розпушування ґрунту на глибину 35-40 см раз на три роки.
Читати також
ВЕРХОВНА РАДА ПРИЗНАЧИЛА МІНІСТРА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ