Проєкт #ЕФКО: відбувся тренінг «Технологічні помилки при вирощуванні пасльонових культур у в/ґ, які впливають на урожайність (перець, томат, баклажан)»

Проєкт #ЕФКО: відбувся тренінг «Технологічні помилки при вирощуванні пасльонових культур у в/ґ, які впливають на урожайність (перець, томат, баклажан)»

Тренером заходу була Зіновія Єлінська, науковий консультант з 20-річним досвідом в галузі захисту рослин.  

Поговорили про нюанси в вирощуванні пасльонових та критичні моменти, на які варто звернути увагу при вирощуванні, починаючи з якості насіння. Спікерка зауважила, що на фазі розсади при недотриманні параметрів агротехніки  можна втратити 30% майбутнього врожаю. Також пані Зіновія закликала не економити місця на касетах для розсади, адже для пасльонових важлива площа живлення, адже її брак не дає нормально розвиватись кореневій системі, сприяє її ураженню. Далі розглянули параметри вирощування розсади: ґрунт, температура, вологість, світло. Консультантка розповіла, яким має бути оптимальні щільність, пористість і PH ґрунтосуміші і чому не дуже підходять для розсади готові.

Пані Зіновія особливо акцентувала увагу на необхідності здати ґрунтосуміші для розсади на аналіз, адже рослині, що розвивається, життєвонеобхідні мікроелементи та елементи живлення. Такий аналіз відповість на питання наявності в ґрунті шкідників та патогени. (Якщо немає можливості зробити аналіз, треба провести обробку ґрунту біопрепаратами або препаратами на основі алюмінію, наприклад - феталом). Щодо важливості температурного режиму консультантка наголосила на його важливості: адже пасльонові – тропічні рослини. Спікерка перелічила стресові умови для розсади пасльонових: наприклад, перець і баклажан ні в якому разі не можна поливати холодною водою, для томату критична нестача світла. На тренінгу було названо переломні періоди розвитку розсади: третього листа – формування генеративних органів. В цей час треба уникати стресових факторів, приділяти увагу достатньому живленню фосфором, уникати переливів, пересушувань ґрунту, знижень температури ґрунту (менше 150С, нестача освітлення, вологість повітря менше 70% і більше 85%) .

Особливо наголошено на необхідності загартовування розсади перед висаджуванням у відкритий ґрунт. Адже якщо цього не зробити, врожай буде відтерміновано на 10 днів!

На тренінгу докладно поговорили про вимоги пасльонових до попередників. Добре - гарбузові та цибулинні, бобові, капустяні, багаторічні трави і зернові, також кукурудза. Допустимі - зеленні, недопустимі – пасльонові і капустяні.

Після вимог до ґрунтів поговорили про схеми посадки розсади пасльонових культур маючи на увагу їх вимоги до освітлення.  

Пані Зіновія наголосила, що підкормку треба починати не раніше ніж за 2 тижня, після того, як рослина відновила вегетацію і надала схеми живлення для крапельної системи: за день і за період. Особливу увагу консультантка темі факторів, які впливають на засвоєння елементів (азот, фосфор, цинк тощо), як їх вносити і які можуть бути ознаки нестачі елементів у рослини.

Спікерка дуже докладно пояснила важливість мезоелементів (Кальцій, магній, сірка) і мікроелементів (залізо, моліблден тощо) для нормального росту і розвитку і акцентувала увагу на ознаках їх нестачі та оптимальній стимуляції живлення рослин.

Пані Зіновія порекомендувала і заходи, котрих необхідно буде вжити для подолання стресових умов (запобігання підтоплення, вплив низьких температур, температурний стрес).

Питання учасників стосувались внесення добрив, способів та дозування.

За більш детальною інформацією щодо консультацій, а також в разі виникнення будь-яких питань, будь ласка, звертайтесь до нашої команди:
+38 067 346 90 58
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Увага!

Продовжується реєстрація на наступні події в рамках проєкту #ЕФКО

https://uaberries.com/events