Відбувся четвертий відкритий вебінар проєкту #ЕФКО «Розумні технології на варті врожайності, продуктивності та використання SMART-технології на всіх етапах "від лану до столу. Облік продукції"»

Відбувся четвертий відкритий вебінар проєкту #ЕФКО «Розумні технології на варті врожайності, продуктивності та використання SMART-технології на всіх етапах "від лану до столу. Облік продукції"»

Поговорили про сучасні системи автоматизації обліку, українські виробники ділились власним досвідом.

Юрій Бакун, менеджер з розвитку аграрних ринків Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) і Олена Кайжен, виконавчий директор Асоціації «Ягідництво України» привітали учасників відкритого вебінару.

Юрій Бакун нагадав на особливому акценті розумних технологій в програмі АГРО, сприяння програми в їх запровадженні.

Олена Кайжен в своєму слові додала про важливість діджиталізації як сучасного інструменту для українських фермерів, і за мету проєкту ЕФКО – на 10% підняти урожайність господарств у 2021 році.

 


Тему діджиталізації продовжила Марія Лакєєва, аналітик Асоціації «Ягідництво України». В рамкаї презентації «Сьогодення: чи готові господарства до автоматизації обліку» вона озвучила результати дослідження, проведеного аналітиками АЯУ, метою якого було виявлення смарт-технологій та систем обліку, які застосовуються ягідними господарствами.

«За результатами опитування ми стикнулися з наступним: облік лише на папері. Комп’ютеризовано лише бухгалтерський облік. Український виробник, на жаль, не знайомий з програмними продуктами автоматизації та обліку і необхідності впровадження цього взагалі. Не впроваджують автоматизацію вони через брак знань про програмні продукти, брак знань, скільки це коштує, брак часу на впровадження і налагодження процесів.

Василь Вашковский, директор АПК «Мінісофт», виступив з темою
"Автоматизація процесу збирання урожаю ягід, овочів та фруктів: Досвід впровадження польових систем обліку та контролю". Він розказав про впровадження програмного продукту «МініСофт Урожай» і в чому перевага спеціалізованого ПЗ. Іде оптимізація допоміжного персоналу, збільшення продуктивності праці працівників – і якості зібраної продукції, спрощення аналізу (зарплатня, працівники, об’єкти тощо).   

 



Олег Колесник
, фермер, котрий застосовував ПЗ АПК «Мінісофт» на практиці, поділився  власним досвідом. Він підкреслив, що застосування цього ПК під час збору врожаю малини на власному органічному господарстві, значно прискорило процес за рахунок того, що збирачам більше не потрібно носити зібраний врожай по полю, вивільнився обліковець, покращився його контроль за збирачами.

Далі поговорили про агродрони та робототехніку в газузі агро - Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA виступив з темою "СМАРТ-Технології: Від лану до РОБОТА".
Спікер розповів про роботизацію, фантастику, що стала реальністю – про спрощення технологій в плані їх використання кожним. Пан Валерій розповів про повітряні роботи в агросекторі – дронів-оприскувачів (до речі, Україна – лідер європейського ринку по їх використанню).
Дронів широко використовують для аналізу проблем поля з висоти пташиного польоту, а спектральні сенсори, встановлені на роботах, дозволяють створювати метричні карти робіт, карт вегетаційних індексів тощо.

«Дрони дозволяють захищати людський ресурс від токсичних речовин, економити воду, також має місце ефективність внесення засобів захисту рослин і збереження екології – таким чином за роботами ними майбутнє», - запевнив Валерій Яковенко. Численні питання стосувались внесення пестицидів, врахування метеоданих при роботі дронів та запилювання за їх допомогою – пан Валерій пообіцяв поділитись результатами таких робіт вже цією весною. Більше того, він закликав ягідні господарства до співпраці, щоб більш активно проваджувати застосування робототехніки в галузі.

Андрій Шевчук з компанії Business Evolution розкрив тему «Автоматизація збору, зберігання, сортування та реалізації плодів садівництва та ягідництва» - як  система ПЗ «Агротрейсер» працює на прикладі відео компанії, котра займається лохиною. Як система дозволяє економити час та зменшити рутину ручної роботи (маркування тари, внесення в систему всіх робітників, електронне зважування, фіксування в системі якості зібраної продукції). Розповів про формування пакету документа системою та контролює систему відвантаження, контроль втрат врожаю на кожному етапі.  


Наступний спікер Олексій Прокопчик з СВК «Ягідки» розповів про практичне застосування системи обліку Agrotracer, котра дозволила швидше приймати роботу, начисляти зарплатню, переміщувати продукцію і відслідити продукцію  в тому числі в зворотному напрямку.

Нагадуємо, що четвертий відкритий вебінар і наступні події 2021 р проходять в рамках проєкту #ЕФКО, який впроваджує Асоціація «Ягідництво України» та Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО.

За більш детальною інформацією щодо консультацій, а також в разі виникнення будь-яких питань, будь ласка, звертайтесь до нашої команди:
+38 067 346 90 58
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Увага!

Продовжується реєстрація на наступні події в рамках проєкту #ЕФКО