Проєкти Асоціації "Ягідництво України"
Перспективи використання IT технологій - інноваційні рішення для плодово-ягідного сектору
Юрій Бакун, менеджер з розвитку аграрних ринків Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) і Олена Кайжен, виконавчий директор Асоціації «Ягідництво України» привітали учасників відкритого вебінару.Перший спікер, Максим Чемерис, презентував програму «Безпечність харчових продуктів» Надання допомоги українським ММСП у доступі до послуг з консультування щодо впровадження вимог міжнародних стандартів стосовно систем управління безпечністю харчових продуктів, які базуються на принципах НАССР, ISO 22000, FSSC 22000, IFS, BRC, GLOBAL G.A.P.»
Наступною виступала Ірина Кравець, керуюча партнерка CleverAgri, представниця експертного комітету з розвитку сфери штучного інтелекту Міністерства цифрової трансформації України, Member of Community of Practice FAO e-agriculture. В своєму виступі пані Ірина торкнулась тем робототехніки в агросекторі, навела приклади вдалої роботи роботів на зборі врожаю і в теплицях в Британії. Наголосила на проблемах, які роботи вирішують, зокрема проблему дефіциту кадрів, кращої ефективності збору врожаю. Спікерка розповіла про тренди в технологіях: системи вирощування в зачиненій середі, без участі людини, землеробство «на місці», що не потребує логістики, застосування «зелених стінок» і «зелених шаф» в господарствах і супермаркетах для вирощування мікрогріну і зелені.
Наступний спікер приєднався до вебінару з Нідерландів. Yannick Smedts з Wolky Tolky/Fleurentech виступив з темою «Точне землеробство у розсаднику фруктових дерев». Спікер назвав параметри точного землеробства, познайомив з схемою його циклів і докладно розповів про ЕС-сканування ґрунтів і машинами, які для цього застосовуються. Розповів також про метеостанції Wolky Tolky. Додаток для метеостанції в айфон або андоїд постійно інформує про всі останні (погодні) події на ваших полях. Станція, яка обладнана GPS, підключається через мобільну мережу до центру обробки даних, де зберігаються всі дані. Будь-який бажаний датчик може бути підключений до WolkyTolky: датчики, які вимірюють значення ЕС грунту, барометричний тиск, відносну вологість, сонячну потужність та УФ-випромінювання. «Дані – нафта 21 століття», - підсумував свій виступ спікер.
Іван Гичак керівник департаменту інноваційних технологій компанії «AGSOLCO» розкрив тему «Безпілотні технології, як засіб інтенсифікації виробництва». Спікер детально розповів про види агродронів і переваги обприскування саме ними над звичайними способами. Адже дрони в кілька разів ефективніші: дають можливість не отруювати оператора, обприскувати рослини з внутрішнього боку листа, економлять на робочій силі, а також не потребують палива і можуть працювати вночі. Крім того зменшують негативний вплив на бджіл, і менш негативно впливають на навколишнє середовище.
Останнім виступив Євгеній Юлдашев, менеджер з питань регіонального розвитку DELA Energy, виступив з темою «Модулі автономного енергопостачання та їх застосування в організації зрошення та охолодження на полі». Спікер познайомив з технологією видобутку води з повітря для крапельного зрошення, розповів, як працює атмосферний генератор для крапельного зрощування на сонячних батареях. Він дає практично безкоштовну воду з повітря. Модулі автономного енергопостачання та їх застосування в організації зрошення та охолодження на полі - актуальна тема, якщо поблизу поля є складності з підключенням до електромережі і відсутні свердловини та водойми. Пан Євгеній навів приклад застосування сонячної енергії на прикладі реального фермерського господарства в Херсонській області.
Нагадуємо, що п’ятий відкритий вебінар і наступні події 2021 р проходять в рамках проєкту #ЕФКО, який впроваджує Асоціація «Ягідництво України» та Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО.
Проект «#ЕФКО: ефективність виробництва в плодоовочевому секторі» – це принципово новий підхід до підтримки розвитку сектору плодоовочівництва. Головна мета - підвищення ефективності виробництва та створити додану вартість продукції в 8 цільових областях України: Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Харківській, Полтавській, Черкаській. Це можливо за рахунок системного навчання та консультативного супроводу учасників проекту фаховими консультантами.
Долучитися до проекту #ЕФКО можна вже зараз, заповнивши анкету
За більш детальною інформацією, а також в разі виникнення будь-яких питань, будь ласка, звертайтесь до нашої команди:
Тел.: +38 067 346 90 58
Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.